Hizmet Birimleri
  • Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanlığı
Ulusal ve uluslararasi mevzuat hükümleri çerçevesinde yabancilarin ikamet izni islemlerini yapmak, yabancilarin ikamet izni basvurularini degerlendirmek, ikamet izinleri arasinda geçis islemlerini yapmak, ikamet izinlerinin iptali veya reddi ya da uzatilmamasi durumlarini degerlendirmek, vatansiz kisilerin tespit islemlerini yapmak ve bunlarin ikamet islemlerini takip etmek.
Türk ve Akraba Topluluklari mensubu yabancilarin is ve islemlerini yapmak.
Kanunun sinir disi etme ve Türkiye’ye giris yasagi islemlerini yürütmek, hakkinda sinir disi etme karari alinan yabancinin idari gözetime alinmasi, geri gönderme merkezlerinde barindirilmasi ve sinir disi edilmesi süreçlerini yakindan takip etmek.
Uluslararasi korumaya ve geçici korumaya iliskin is ve islemleri yapmak.
Insan ticaretiyle mücadele ve insan ticareti magduru tespit ve destek sürecine iliskin kanun ve idari düzenlemelerle verilen görevlerini yerine getirmek.
Görev alaniyla is ve islemlerden kaynaklanan davalar hakkinda gerekli çalismalari yürütmek, bilgi ve belgeleri hazirlamak ve göndermek.
  • Yönetim ve Destek Hizmetleri Çalışma Grup Başkanlığı
Il müdürlügünün bütçesini, stratejik plana ve yillik hedeflere göre hazirlamak ve faaliyetlerinin bunlara uygunlugunu izlemek ve degerlendirmek, bütçe kesin hesabi ve mali istatistikleri hazirlamak, temizlik, güvenlik, su, aydinlatma, isitma, onarim, tasima ve benzeri hizmetleri yürütmek.
Yabancilarin toplumla karsilikli uyumlarini kolaylastirmak amaciyla sosyal kültürel faaliyetler planlamak ve yürütmek.
Görev alaniyla ilgili veri ve belgeleri toplamak, bununla ilgili il istatistiklerini olusturmak.
Ilgili mevzuat çerçevesinde elektronik arsiv dahil dosya açma, dosya birlestirme, dosya alma, dosya güncelleme gibi dosyayla ilgili diger islemleri yapmak.

Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:31.7.2018
Paylaş
WS05